Seks to zdrowie

Każdy wie o tym, że seks jest źródłem przyjemności, to jego wielka zaleta, jednak nie jedyna. Seks ma znacznie więcej zalet. Udowodniono, że może działać jako lek przeciwbólowy oraz, że wspomaga odchudzanie.

Pomaga także w sferze psychicznej, wielu ludzi uprawiając seks zapomina o codziennych problemach, odpręża się. Nie bez powodu mówi się, że seks to zdrowie. Dzięki niemu angażujemy wiele partii mięśniowych co pozytywnie wpływa na mięśnie, jest rodzajem aktywności fizycznej. Działa również dobrze na serce wzmacniając je.

To na jakie partie mięśniowe seks ma największy wpływ zależy od pozycji seksualnej, każda pozycja wymaga innego zaangażowania. Ponadto dobrze działa na przeziębienie, ponieważ zwiększa poziom przeciwciał. Kolejną zaletą dla zdrowia jest fakt, że seks obniża ciśnienie. Dodatkowo działa dobrze na bezsenność, a to dlatego, że podczas orgazmu wzmaga się wydzielanie prolaktyny, czyli hormonu wywołującego senność.

Kolejna zdrowotna zaleta seksu bardzo ważna dla mężczyzn – zmniejsza ryzyko raka prostaty. Wpływa także na zdrowy wygląd cery i włosów. Jak widać seks ma bardzo wiele różnych zalet. Zdrowie jest dla człowieka bardzo ważne, a seks pozytywnie wpływa na zdrowie, zatem nie pozostaje nic innego jak tylko łączyć przyjemne z pożytecznym.

Źródło:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Seks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *